KUPIŠKIO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRAS
Naujienos
Apie mus
Veikla
Paslaugos
Parašykite mums
Kontaktai
2015 m. archyvas
2016 m. archyvas
2017 m. archyvas

Globos namų gyventojams Kalėdų laukimas neprailgo. Jis buvo pilnas džiugesio, malonių emocijų, gausus lankytojų ir nuoširdžių jų palinkėjimų, dosnus dovanomis. Senelių namų gyventojus lankė LSDP Kupiškio skyriaus nariai, Kupiškio bitininkų draugijos atstovai, TS-LKD Kupiškio skyriaus atstovai, Subačiaus gimnazijos moksleiviai ir jų mokytojai, Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijietės, Šv. Mišias aukojo klebonas, šventinę programą paruošė Kupiškio Kupos pradinės mokyklos auklėtiniai. Prie šventinio stalo su senoliais prisėdo mero pavaduotojas A. Martinka, Socialinės paramos skyriaus vedėja L. Bartulienė, klebonas V. Bloškis.
     Dėkojame visiems prieššventiniame šurmulyje radusiems laiko geriems darbams, buvimui kartu, nes tik taip šventės įgyja tikrąją prasmę.
                                                                                          


     Artėjant didžiosioms metų šventėms globos namai sulaukė didžiulio būrio lankytojų. Šią savaitę artėjančių švenčių proga gyventojus aplankė, sveikino, įvairiais skanumynais vaišino ir dovanojo savo laiką Seimo narys Audrys Šimas su padėjėja Egle Blaževičiene, Seimo narys Viktoras Rinkevičius su padėjėja Viktorija Valentinavičiūte,  Subačiaus seniūnas Vidmantas Paliulis, Virginijus Umbra. Su dovanomis ir geriausiais palinkėjimas gyventojus sveikino Naivių kaimo bendruomenės atstovės. Savo dainas, eiles, šokius, rankų darbo dovanėles ir pačių keptus pyragus dovanojo Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos  ir Salamiesčio pagrindinės mokyklos mokytojai ir auklėtiniai. Esame dėkingi visiems mus aplankiusiems. 

                                                           

     Kupiškio socialinių paslaugų centras, kartu su kitomis rajono organizacijomis, prisidėjo prie Tarptautinei neįgaliųjų dienai skirto renginio „Džiaugsmo akimirka“ organizavimo. Gruodžio 6 d. Centro paslaugų gavėjai atvyko į Kupiškio KC Subačiaus padalinį pasigrožėti renginiu, pabūti kartu su likimo draugais ir šventės svečiais.

                        

    

     
Lapkričio 23 d. Kupiškio socialinių paslaugų centrą aplankė Kupiškio rajono savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba. Susitikimo metu taryba domėjosi paslaugų centro veikla,  buvo aptarta globėjų ir įtėvių paieška mūsų rajone, pasidalinta mintimis ir pasiūlymais apie globėjų paiešką ir informacijos viešinimą. Taryba teiravosi ir apie kitas socialinių paslaugų centro darbuotojų veiklas, įvairius darbo metodus Susitikimas  buvo naudingas abiems pusėms, nes tik bendravimas, patirties dalinimasis gali stiprinti ir efektyvinti darbo kokybę.

L. e. p. direktorė Daiva Kytrienė

     Šiandien (2017.11.29) globos namų gyventojai susirinko pažaisti krepšinio. Tai buvo pirmoji treniruotė prieš žiemos varžybas. Žaidimo metu vyravo geros emocijos, skambėjo šūksniai ir aplodismentai. Žaidėjai gavo paskatinamuosius prizus, bet svarbiausia puikiai praleido laiką.

                                    

     Spalio pabaiga Senelių namų gyventojams buvo įtempta: jie dalyvavo naujo kūrybinio sezono atidarymo šventėje Subačiaus kultūros namuose, mėgavosi smagia muzika respublikinėje kapelų šventėje „Grosim, šoksim, tuncavosim“, savo kūrinį pristatė Šviečiančio moliūgo vakare, lankė artimųjų kapus. Todėl šiandien (11.08) senoliai susėdo prie stalų ramesnei veiklai - spalvino piešinius. Darbas buvo įdomesnei nei įprastai, nes kartu laiką leido Subačiaus gimnazijos penktos klasės moksleiviai. 


                                   

     Spalio 25 d. popietę, globos namų gyventojai susirinko į maisto ruošimo užsiėmimą - kepė blynus su bananais ir obuoliais. Gyventojams talkino Subačiaus gimnazijos penktos klasės moksleivės. Po darbų kartu skanavo bendro darbo rezultatą - gražiai gelsvus blynelius, gurkšnojo arbatą, šnekučiavosi. Visi liko patenkinti susiėjimu, susitarė dėl sekančių susitikimų.

                                                          


     Spalio 18 dienos  popietę, į virtuvėlę susirinko šeimininkauti mėgstantys senelių namų gyventojai.  Tądien jie pasidalino darbus ir virė varškės spurgas. Kad procesas nebūtų nuobodus, skaitė A. Eringio surinktus anekdotus, pasakojo linksmas savo gyvenimo istorijas.  Po namus pasklido ne tik gardus ir  viliojantis kvapas, bet ir gera nuotaika.

                                        

     
     Kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis yra savaip žavus, suteikiantis naujų spalvų, patirčių ir atradimų. Spalio mėnesį tradiciškai daugiau dėmesio skiriama senjorams, minima tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, siekiama atkreipti dėmesį į senyvo amžius žmonėms būdingas problemas. Ta proga, spalio 4 d.,  Kupiškio Kupos pradinės mokyklos moksleiviai Centro gyventojams Subačiuje surengė koncertą: deklamavo, grojo, šoko, dainavo, vaidino... Moksleiviai  dovanojo savo rankų darbo atvirutes ir šiltą  pasibuvimą  prie bendro stalo.
 

                                                       

     Rugsėjo 19 d., Kupiškio socialinių paslaugų centre įvyko trečiasis globėjų savitarpio paramos grupės susitikimas. Jame dalyvavo Kupiškio rajono likusių be globos vaikų globėjų klubo narės, taip pat naujos globėjos, šiais metais baigusios globėjų (rūpintojų) mokymus ir jau auginančios vaikučius savo šeimose. Svečiuose lankėsi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, psichologė, Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narė, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Kupiškio struktūrinio padalinio pirmininkė Skaistutė Paulauskienė, turinti patirties su globėjais ir globotiniais. S. Paulauskienė negailėjo gerų žodžių globėjoms už jų ryžtą auginti svetimus vaikus, pasidalino savo patirtimi dirbant VO „Gelbėkit vaikus“, įžvelgė perspektyvas dėl globėjų ir šios organizacijos bendradarbiavimo. Globėjų klubo narės dalinosi sukaupta ilgamete patirtimi, klubo veikla, praeitais sunkumais, įvairių problemų sprendimo būdais.

    Dalijantis sunkumais - jie mažėja, o užsidarius vienam - būna ypatingai sunku. Žinant šią tiesą tikime, kad savitarpio paramos grupės bus tęsiamos, kviesime prisidėti ir kitus globėjus. Ačiū už nuoširdų dalyvavimą.

     Daugiau informacijos galite rasti Facebook paskyroje: GIMK Kupiskis, galite skambinti telefonu: 8614 38987, arba rašyti: gimk.kupiskis@gmail.com

     2017 m. rugsėjo 20 d. Kupiškio socialinių paslaugų centre (senelių namuose)  buvo surengtos draugiškos šaškių varžybos. Prie stalų sėdo senelių namų gyventojai ir svečiai – Kupiškio socialinės globos namų gyventojai.  Pirmąją vietą iškovojo šeimininkų atstovas Rimantas Papšys. Antrąją vietą pasidalino svečių komandos atstovai Juozas Linartas ir Gražina  Tamoliūnaitė.  Trečioji vieta atiteko irgi svečiui - Antanui Šarkanui.
     Dalyviai ne tik rungėsi kovose, bet ir džiaugėsi naujomis pažintimis, maloniu šurmuliu, mėgavosi bendravimu prie arbatos puoduko. Buvo sutarta, kad tai tikrai ne paskutinis kartas, kad tokie susitikimai taps tradicija.  

                                                         

    
     2017 m. rugsėjo 13 d.
  Stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai gamino patiekalus iš rudens gėrybių. Kepė cukinijų griežinėlius bei blynus iš cukinijų ir obuolių. Dirbdami prie stalo smagiai leido laiką: dalinosi įspūdžiais, pasakojo prisiminimus, deklamavo eiles, dainavo dainas.
                                   

 

  Apvaliojo stalo diskusija

      Šių metų rugsėjo septintą dieną Kupiškio socialinių paslaugų centre l. e. p. direktorės Daivos Kytrienės iniciatyva buvo suorganizuota Apvaliojo stalo diskusija, gerosios patirties sklaida, kuri skirta socialiniams darbuotojams darbui su globėjais. Į kvietimą atsiliepė ir atvyko Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Biržų ir Rokiškio miestų atestuotos socialinės darbuotojos globėjų ir įtėvių parengimui. Susitikimo metu dalintasi ne tik gerąja patirtimi, diskutuota ir apie sunkumus kylančius šioje srityje. Didelių diskusijų sulaukė  bendradarbiavimo su kitomis institucijomis tema. Aktualiausia tema globėjų paieška, daug buvo diskutuota apie globėjų paieškas ir viešinimą, kokias rinktis efektyvias ir sėkmę nešančias priemones. Susitikimas buvo efektyvus ir sėkmingas, nutarta ir toliau sėkmingai bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi. Diskusijos idėja buvo labai palankiai priimta ir nuarta svarstyti galimybę dėl sekančių susitikimų. 

 Atestuota socialinė darbuotoja globėjų ir įtėvių parengimui Asta Sriubiškė

    

      2017 m. rugpjūčio 30 d. stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai vyko į Anykščius. Aplankė Apverstą namą, Lajų taką, Puntuko akmenį, pietavo grožėdamiesi Anykščių miesto parku. Grįžo pilni malonių įspūdžių.   

                                                            

     2017 m. rugpjūčio 17 d. Subačiaus senelių namų gyventojai suėjo 90 metų. Tą progą paminėti visi susirinkom vidiniame kiemelyje. Skanavome ant laužo iškeptų dešrelių, vaišinomės šventiniu pyragu. Gyventojai dainavo, sakė palinkėjimus jubiliatei. 

                                        

       Rugpjūčio 7 d. Subačiaus senelių namų gyventojai kartu su Kupiškio jaunimo centro jaunimu ir direktore Edita Vaitiekūniene virė žuvienę. Jaunimas kartu su gyventojais skuto, pjaustė daržoves. Džiaugėsi žiūrėdami kaip liepsnoja laužas, katile kunkuliuoja vanduo. Išvirę žuvienę susėdo drauge paragauti gardžios sriubos. Dėkojame Jaunimo centrui už nuoširdžią bendrą veiklą.
          
       

     2017 m. rugpjūčio 2 d. globos namų gyventojai sulaukė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kupiškio filialo teatro aktorių. Jie skaitė eiles ir parodė spektaklį „Atpildas“. Po programos visi kartu sėdome prie vaišių stalo, dalinomės įspūdžiais, prisiminimais. Sutarėme dėl sekančių susitikimų.   

                                                  

     Šiandien (2017.07.24) Stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai susėdo prie bendro stalo pasidalinti įspūdžiais iš liepos 17-19 dienomis, A. Petrausko muziejuje, Uoginių k., vykusios edukacinės programos. Vaišindamiesi pačių iškepta duona su pačių pagamintu sviestu, gurkšnodami arbatą, stovyklos dalyviai perdavė savo patirtis, buvo surengta darbelių parodėlė. Prisiminimais grįžome į stovyklą. Edukacinėje programoje buvo labai daug naujų ar jau primirštų veiklų: žolininkė supažindino su vaistažolėmis, vaišino arbata, kiaušiniene ir salotomis su dilgėlių, pienių lapais, medetkų žiedais, vėlėme vilną,  iš džiovintos gamtinės medžiagos klijavome paveikslus, piešėme ant vandens, popieriaus, akmens, lipdėme virtinius, formavome ir kepėme pakišuolį bei duoną, mušėme naminį sviestą, liejome medumi kvepiančias žvakes, dirbome su moliu, sekėme pasakas. Laisvu nuo užsiėmimų laiku, grožėjomės muziejaus eksponatais, aplinka, mėgavomės vienas kito draugija. 

                                                                                                                                                                                         


 

 

 

    Š.m. birželio 30 d. vakare, stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai lankėsi Subačiaus kultūros namuose. Su dideliu malonumu žiūrėjo Savęs pažinimo ir saviraiškos spektaklį "Sunki mama" (pagal Aldoną Liobytę). Jaunieji aktoriai nustebino savo gebėjimais, nuoširdžiu ir betarpišku bendravimu.           Š. m. birželio 23 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro gyventojai pynė vainikus laukdami trumpiausios nakties.  Nupintus vainikus leido į tvenkinį prisimindami senovinius papročius ir tradicijas.

                    

     Š.m. birželio 7 d. popietę, Kupiškio socialinių paslaugų centro gyventojams koncertavo Kupiškio KC Subačiaus padalinio meno vadovės I. Jėčiuvienės vadovaujamas merginų ansamblis "Smile". Merginų skaitomos eilės, dainos, šypsenos buvo skirtos Tėvo dienai.

                                             

                        Seminaras „Žmogaus teisių principais grįsta vyresnių asmenų priežiūra“

     Š. m. birželio 5 d. Kupiškio socialinių paslaugų centre, vyko Vyresnių asmenų žmogaus teisės ilgalaikės priežiūros institucijose Seminaras „Žmogaus teisių principais grįsta vyresnių asmenų priežiūra“. Šio seminaro iniciatoriai Lietuvos Seimo kontrolierių įstaiga. Seminare dalyvavo Panevėžio apskrities institucijos, kurios teikia ilgalaikes socialines paslaugas vyresnio amžiaus asmenims. Seminare dalyvavo ne tik Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Kupiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartulienė, bet ir svečiai iš Legailių globos namų, Panevėžio r. Socialinių paslaugų centro, VŠĮ „Vilties namai“, Pasvalio r. Paslaugų ir užimtumo centras pagyvenusiems ir neįgaliesiems, VŠĮ „Juozapo namai“, Kupiškio socialinės globos namų, Jotainių socialinės globos namų, Lavėnų socialinės globos namų ir Pasvalio ligoninės atstovai.  
     2015 m. sausį Europos nacionalinių žmogaus teisių institucijų tinklas (angl. ENNHRI), bendradarbiaudamas su šešiomis Europos valstybėmis, įskaitant Lietuvą, pradėjo vykdyti projektą „Vyresnių asmenų žmogaus teisės ilgalaikės priežiūros institucijose“. Projekto tikslas – užtikrinti ir pagerinti vyresnių asmenų, gyvenančių ilgalaikės socialinės priežiūros institucijose, žmogaus teisių apsaugą. Projekto uždaviniai: išanalizuoti ir apibūdinti vyresnių asmenų, gyvenančių ilgalaikės socialinės priežiūros institucijose, žmogaus teisių situaciją Europoje bei pristatyti žmogaus teises užtikrinančią priežiūrą ilgalaikės socialinės priežiūros institucijose; remti žmogaus teisių institucijas, atliekančias žmogaus teisių stebėseną ilgalaikės socialinės priežiūros institucijose, ir siekti didesnio šių institucijų pripažinimo.
     Seminarą pradėjo projekto koordinatorė Ciara O'Dwyer, ji supažindino su ilgalaikės institucinės priežiūros Europoje apžvalga. Pranešimus skaitė Seimo kontrolierių įstaigos žmogaus teisių biuro patarėja Kristina Brazevič, Seimo kontrolierių įstaigos žmogaus teisių biuro patarėja Deimantė Karužienė, Seimo kontrolierių įstaigos  žmogaus teisių biuro patarėjas Juras Taminskas, Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiasis viešųjų ryšių konsultantas Vytautas Valentinavičius. 
     Seminaru buvo siekiama apžvelgti ir vadovams bei socialiniams darbuotojams pristatyti Europos ilgalaikės institucinės socialinės priežiūros įstaigų, kuriose buvo atliekama žmogaus teisių padėties stebėsena, problemas. Renginyje Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojai paaiškino, kaip socialinės priežiūros institucijose yra (ir turėtų būti) taikomi tarptautiniai žmogaus teisių standartai planuojant ir organizuojant jų veiklą, supažindinama su esminėmis nustatytomis problemomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais.
     Buvo puiki galimybė dalintis patirtimi, diskutuoti ir bendrai visiems kartu ieškoti naujų darbo priemonių ir būdų teikiant ilgalaikes socialinės priežiūros paslaugas institucijoje.

Kupiškio socialinių paslaugų centro l. e. p. direktorė Daiva Kytrienė            


                                                                                           


                                                                      
                                                                    APTARĖ BEGLOBIŲ VAIKŲ KELIĄ Į ŠEIMĄ
Daugiau informacijos paspaudus nuorodą.
 
 
http://www.kmintys.lt/?psl=1psl&id=4854

    Š.m. gegužės 17 d. Centro (senelių namų)  gyventojus aplankė AVIVA Lietuva atstovės. Pernai bendrai sodinome medelius, o šiais metais susikūrėme žaidimų popietę. Susėdę prie bendro stalo išbandėme svečių dovanotus stalo žaidimus, traukėme linksmą dainą, gurkšnodami arbatą klausėmės vieni kitų pasakojimų,  dalinomės dienos įspūdžiais.
                              
 

     Šių metu gegužės 15 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro darbuotojai organizavo šeimos šventę "Mums smagu, kai mes kartu" šeimoms gyvenančioms Kupiškio mieste, kurioms teikiamos socialinės paslaugos. Rengiamos šventės pagrindinis tikslas - šeimos vertybių stiprinimas, smagiai ir aktyviai praleistas laikas su artimaisiais ir kitais bendruomenės nariais. Šventės metu buvo atliekamos užduotys ir estafetės, kurios padėjo stiprinti šeimos tarpusavio santykius, leido geriau pažinti vienas kitą, ugdyti vertybes. Dalyviai turėjo galimybę praleisti laiką drauge, pasidalinti patirtimi su kitomis šeimomis, išmokti konkuruoti, laimėti ir pralaimėti. Galime pasidžiaugti, kad šventė pavyko, nes į ją susirinko nemažas būrys šeimų, o jų grįžtamasis ryšys skatina galvoti apie tolimesnius renginius. Buvo labai smagu matyti ir girdėti ne tik mažųjų šypsenas ir juoką, bet ir jų tėvelių besišypsančius veidus ir akis. Ačiū, kad atvykote ir leidote Jus pažinti geriau. 
Socialinė darbuotoja Laura Sriubiškienė

     
                                        

 

      Saulėtą gegužės 4 d. popietę,  Centro gyventojus aplankė Kupiškio Jaunimo Centro atstovai. Savo meninę programą jie skyrė artėjančiai Motinos dienai paminėti. Skambėjo sveikinimų žodžiai, muzika, dainos, akį džiugino ugnies žonglieriai. Svečiai senolius užkrėtė pozityvu, sukūrė šventinę nuotaiką.

                                        
     
   
  Stacionarių socialinių paslaugų centre gražiausios pavasario šventės tęsiasi. Balandžio 19 d. globos namų gyventojus savo nuotaikinga programa ir nuoširdžiu bendravimu džiugino Kupiškio Kupos pradinės mokyklos auklėtiniai. Globos namų gyventojus ir darbuotojus pasveikino rajono meras D. Bardauskas.  Meras padovanojo ir senelių namų Vilties sode pasodino tris obelis. Šventei pasibaigus, savo palinkėjimus meras surašė Svečių knygoje. 

                                                                                                 


     Šv. Velykų laukimas ypač svarbus, nes padeda kiekvienam žmogui augti ir tobulėti.  Šioje šventėje yra turinio tiek, kiek mes į ją įdedame savo jausmų, minčių ir darbų. Stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai  didžiosios pavasario šventės laukė itin  aktyviai: piešė pavasarį, formavo gėlių žiedus, gamino margučius iš plastilino, dekoracijoms karpė spalvingus drugelius. Ši bendra veikla leido pasklisti šiltesniems tarpusavio santykiams. Globos namus velykinėmis puokštėmis padėjo papuošti į svečius atvykę Socialdemokratų partijos Kupiškio skyriaus nariai. Surengta R. Mičiūdienės velykinių margučių paroda. Su sveikinimais lankėsi rožinio bendruomenės narės. Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas V. Bloškis aukojo Šv. Mišias, savo apsilankymu ir maldomis suteikė Centro gyventojams dvasinę ramybę.
                                                                               

      Š. m. balandžio 13 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro l. e. p. direktorė su socialiniais darbuotojais lankėsi Krizių centre, dalinosi prieššventinėmis nuotaikomis. Labiausiai apsilankymu džiaugėsi mažieji gyventojai. Atvykus akį traukė vaikų piešinių pilna siena, o jie patys jau planavo kaip atrodys margučiai. Centro patalpas taip pat puošė ir vyresnių gyventojų darbai. Socialinė darbuotoja gyventojus informavo apie krizinių situacijų sprendimo būdus: kur galima kreiptis, kas gali gelbėti pakliuvus į tokią situaciją. Drąsino nebijoti ieškoti pagalbos. Laikas prabėgo greitai, pasidalinę praktiniais patarimais, palinkėję gražių Šv. Velykų ir stiprių margučių palikome gyventojus švenčių jauduly.

      Š. m. balandžio 12 d. Krizių centras sulaukė Kupiškio rajono mero apsilankymo. Meras bendravo su gyventojais, mažuosius džiugino šventinėmis dovanėlėmis.

                         

      2017 m. balandžio 7d. Krizių centro gyventojai kartu su socialine darbuotoja dalyvavo   Virbališkių bibliotekoje vykusioje parodos ,,Mano veltinis" pristatyme ir edukaciniame užsiėmime. Parodos autorė Kristina Balčiūnaitė - Gaidžiūnienė papasakojo, kaip gimsta vilnos gaminiai, pamokė mus vilnos vėlimo meno. Visi dalyviai turėjom galimybę prisiliesti prie vilnos,  pabandyti velti.  Greitai ir įdomiai prabėgo popietė. 
Socialinė darbuotojo Danguolė Šaripova
          


      Š. m. balandžio 4 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai,  Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistai, 
Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai ir kitų institucijų atstovai ir vadovai dalyvavo susitikime su Pagalbos prostitucijai ir prekybos žmonėmis aukoms dirbančiais  Lietuvos Carito Panevėžio skyriaus specialistais. Diskusijos metu dalinomės darbine patirtimi, pastebėjimais. Susitikimas buvo naudingas visoms pusėms, ieškojome įvairių pagalbos būdų klientams ir naudingo bendradarbiavimo tarp institucijų. 

     


Gerosios patirties sklaida

        Š. m. kovo 28 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro darbuotojai  susitiko prie apvalaus stalo su Anykščių socialinių paslaugų centro atstovais. Susitikimo tikslas - gerosios patirties sklaida, susitikime dalyvavo Anykščių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Lina Repečkienė, Kupiškio socialinių paslaugų centro l. e. p. direktorė Daiva Kytrienė bei socialiniai darbuotojai darbui su rizikos šeima ir vaikais.

    Socialiniai darbuotojai turėjo galimybę pasidalinti darbo metodais, aptarinėjo bylų formavimą, diskutavo apie tarpinstitucinį bendradarbiavimą, dalinosi patirtimi apie pagalbos šeimai ir vaikams formas ir būdus, prevencines veiklas. Susitikimas buvo naudingas socialinių paslaugų centro socialiniams darbuotojams ir vadovams, nes tik dalinantis patirtimi ir bendraujant darbo rezultatai tampa efektyvesni. Vadovai nutarė, kad gerosios patirties sklaida labai svarbi ir naudinga, tad sekantis susitikimas planuojamas Kupiškio socialinių paslaugų centre. 

     

             Kovo 15 dienos popietę, Stacionarių socialinių paslaugų padalinyje, surengtas balionų mušinėjimo turnyras. Gyventojai entuziastingai įsijungė į žaidimą ir aktyviai praleido  laiką. Prizai - gera nuotaika ir malonus bendravimas. Lengvai pavargę, žaidėjai susėdo pasistiprinti prie bendro vaišių stalo.

                          Kovo 8-ąją stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojas ir darbuotojas, Tarptautinės moters dienos proga, sveikino Kupiškio socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja, l.e. direktoriaus pareigas Daiva Kytrienė. Eiles, skirtas moterims, skaitė Kupiškio KC Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė. Nuotaikingą muzikinę programą parodė  mišrus vokalinis ansamblis „Viešinta“ (vad. Irena Jėčiuvienė), o kaimo kapela „Ciongas“ (vad. Darius Jakštonis) atliktais kūriniais nepaliko nei vieno abejingo. 
                                   

 Savitarpio pagalbos grupės veikla prasidėjo

            Šių metų vasario 23 d. Kupiškio socialinių paslaugų centre vyko savitarpio pagalbos grupės pirmasis užsiėmimas, Kupiškio miesto socialinės rizikos šeimoms. Savitarpio pagalbos užsiėmimų tikslas - ugdyti socialinius įgūdžius, pasitelkiant stipriąsias šeimų puses, pasidalinant asmenine patirtimi, gyvenimo istorijomis, įsijausti į vienas kito problemas, bei kartu ieškoti sprendimo būdų. Į pirmąjį susitikimą susirinko 14 socialinės rizikos motinų. Pirmiausia buvo paaiškinta kas yra savitarpio pagalbos grupė, kokie jos tikslai, trumpai aptartos taisyklės, kuriomis vadovausimės visų užsiėmimų metu. Pasitariant su grupės dalyvėmis bei atsižvelgiant į jų pageidavimus buvo suplanuota tolimesnė grupės veikla, temos, kurias aptarsime, susitikimų trukmė ir laikas. Grupės dalyvės labai aktyviai dalyvavo, diskutavo ir  su nekantrumu laukia sekančio susitikimo.

Socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeima ir vaikais

Asta Sriubiškė

Nuoširdus darbas stiprina bendradarbiavimą 

             Šių metų vasario 22 dienos popietę Kupiškio socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeima ir vaikais lankėsi VšĮ  Kupiškio vaikų dienos centre. Socialinės darbuotojos domėjosi VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro veikla, bendravo su vaikais, kartu su jais žaidė, grožėjosi vaikų gamintais darbeliais. VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro darbuotojai pasakojo apie naujai vykdomus projektus, kuriuose galėsime tęsti savo draugystę ir kartu bendradarbiauti. Labiausiai socialines darbuotojas džiugino vaikų nuoširdumas ir mokėjimas džiaugtis atneštomis jiems dovanomis. Nuo vaikų veidukų nedingo šypsena, jie nuoširdžiai džiaugėsi jiems rodomu dėmesiu, bendravimu. VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro darbuotojos džiaugėsi socialinių darbuotojų apsilankymu ir nuolatiniu bendradarbiavimu, kai vaikams reikia pagalbos, juk VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro dauguma vaikų yra ir socialinių darbuotojų lankomų šeimų vaikai. VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro darbuotojos kartu su vaikais atsidėkodamos socialinėms darbuotojoms dovanojo vaikų gamintas dovanėles, o didžiausia dovana – padėka buvo vaikų šypsena. Šis apsilankymas tai ne tik tarp institucinis bendradarbiavimas, bet ir šiltas bendravimas tarp socialinių darbuotojų ir VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro.

          

    
      Kupiškio rajono savivaldybė rengia ir įgyvendina Tėvystės ugdymo ir stiprinimo programą Kupiškio rajono šeimoms. Programa rekomenduojama  visoms šeimoms, auginančioms vaikus iki 18 metų. Programos tikslas – ugdyti ir stiprinti pozityvių santykių šeimoje kūrimo įgūdžius.
       Pirmasis susitikimas su Kupiškio miesto šeimomis vyko 2017 m. vasario 9 dieną Kupiškio socialinių paslaugų centre. Susitikime su šeimomis dalyvavo ir mokymus vedė Kupiškio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistai ir Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai. 
           Dėkojame tėveliams, kurie sutiko atvykti į mokymus ir laukiame kituose susitikimuose.
           Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Daiva Kytrienė   
          
           

           Organizuotų ir vestų Krizių centre užsiėmimų asmenims, turintiems priklausomybę, akcentuojant blaivaus gyvenimo būdo privalumus ir norintiems gydytis nuo priklausomybės. Užsiėmimą apie šią ligą ir jos gydymą vedė atstovė iš AA klubo Nina Maksimcova.


            Gerumas vienija


        Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje skirtoje Vasario 14-ąjai, Šv. Valentino, įsimylėjėlių dienai. Savaitės bėgyje Kupiškio policijos bendruomenės nariai nešė vienas už kitą gražesnius, išradingai ir su meile papuoštus stiklainiukus su konservuotomis gėrybėmis. Kupiškio socialinių paslaugų centro bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų padalinio darbuotojai sužinoję apie šią akciją, noriai prisidėjo ir taip pat atnešė gražiai papuoštas pačių gamintas atsargas žiemai. Neabejingi liko ir policijos rėmėjai.
          Bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė kartu su Kupiškio policijos rėmėja Vile Sezoniene, Kupiškio socialinių paslaugų centro bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų padalinio socialinė darbuotoja Laura Sriubiškiene ir  Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus vyresniąja specialiste Modesta Janušauskiene, lankė vienišus, stokojančius, sunkiai besiverčiančius senolius. Tariant šiltus žodžius, nuoširdžiausius linkėjimus buvo pasidalinta su meile gamintais ir puoštais skanėstų stiklainiukais su tais, kuriems jų labiausiai reikia. Aplankyti senoliai stebėjosi tokia netradicine akcija ir prašė perduoti linkėjimus visiems, kurie dalyvavo šioje akcijoje ir skleidė gerumą kitiems.

                        Krizių centro gyventojai taip pat rinkosi šiandien prisisegę neužmirštuolės žiedus. Vieni dalinosi prisiminimai, kiti tik klausėsi išgyvenimų ir apie tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą sužinojo iš vyresnių gyventojų ar leidinių apie 1991 m. Sausio 13-osios įvykius. 
               

     

 

 Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Mes už augimą ir tobulėjimą. Kupiškio socialinių paslaugų centras šią dieną prisideda prie „Neužmirštuolės“ iniciatyvos, taip pat prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir savo languose uždegėme žvakutes.

              Iš tiesų, kaip rašė S. Daukantas, „Tauta, nežinanti savo praeities, pasmerkta išnykti“, todėl neužmirškime dėl ko mes šiandien esame laisvi.

          
           

Naujienos
Apie mus
Veikla
Paslaugos
Įvykiai
Parašykite mums
Kontaktai