KUPIŠKIO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRAS
Naujienos
Apie mus
Veikla
Paslaugos
Parašykite mums
Kontaktai
2015 m. archyvas
2016 m. archyvas
2017 m. archyvas
Įvykiai

     Dar vieną rudenišką dieną 2018-09-13, kaip tik po lietaus atgaivinusio žemę Socialinė darbuotoja  dirbanti miesto teritorijoje kartu su neįgaliais globojamais asmenimis ir jų globėjais išsiruošėme apžiūrėti Kupiškio marių pakrantę. Vieniems tai buvo pirmas kartas po daugelio metų atsidurti čia, kietiems buvo didžiulis iššūkis įveikti ir pereiti pontoninį tiltą į Uošvės liežuvio salą, tretiems tiesiog išbandymas kaip atrodo  pakrantėje vešanti žolė. labai džiugu, jog galime prisidėti prie tokių paprastų ir žemiškų asmenų patyrimų.

          

     Rugsėjo 10 diena minima pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ta  proga Krizių centre vedėme  pokalbį su Krizių centro gyventojais, nors jų gretos ir labai retos. Su moterimis aptarėme, svarbiausią dalyką kaip reikia atpažinti asmenį kuris galvoja apie savižudybę ir kokios yra galimybės padėti asmeniui galvojančiam apie savižudybę. Su gyventojomis žiūrėjome labai jautrų ir šia tema pagrįstą filmą ,, Septynios sielos''. Moterys pasidalino savo patirtimi ir gavo reikalingus kontaktus esant krizinei situacijai, jog žinotų kur reikia kreiptis.

NEBŪKIME VIENI, IEŠKOKIME PAGALBOS 

Socialinė darbuotoja Rasita Giedrienė
     
     Rugpjūčio mėnesį Stacionarių socialinių paslaugų padalinyje vyko įvairūs renginiai: gyventojai gamino vėduokles, kepė cukinijų žiedus, klausė sveikos gyvensenos klubo „Harmonija“ konsultančių paskaitos apie sveiką mitybą, turėjo galimybę nemokamai pasitikrinti regą, išklausė UAB „Delstika“ atstovių patarimus, kaip tausoti akis.

                                   

     Karštą saulėtą dieną Krizių centro gyventojus aplankė Kupiškio socialinių paslaugų centro slaugytoja Danguolė Jakubinienė. Apsilankymo metu slaugytoja skaitė paskaitą kaip reikia apsaugoti save ir savo šeimos narius nuo didelių karščių, ką reikia daryti perkaitus, įkandus vabzdžiui ar gyvatei. Gyventojai susipažino su liaudiškomis ir paprastomis priemonėmis kaip reikia suteikti pirmąją pagalbą nutikus nelaimei.

        

    2018 m. liepos 24 d. Stacionarių socialinių paslaugų padalinyje apsilankė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir Maltos ordino pagalbos tarnyba. Svečiai kartu su gyventojais kepė kieme dešreles, skanavo svečių dovanotus saldumynus. Kartu susėdę prie stalo vaišinosi tik iškeptomis dešrelėmis ir dalijosi prisiminimais.
                    


      Birželio 20 d. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kupiškio rajono filialo teatro grupė „Akimirka“ Centro gyventojams parodė spektaklį L. Šeštoko „Šiuolaikinė marti“. Grupės narė skaitė eiles, įteikė naminį pyragą. Tai jau nebe pirmas šiltas grupės apsilankymas globos namuose. Dėkojame grupės nariams ir vadovei. 
                                  

     Kaip ir kiekvienais metais, tradiciškai aplankytas Katalikų Bažnyčios tikinčiųjų tikėjimo paminklu laikomas Kryžių kalnas.
 
               

     Kiekvieno pavasario atributas – tulpės. Šios gėlės prasiskleidžia vos tik sušilus orams. Gėlėmis garsėjantį Burbiškio dvarą suskubo aplankyti ir stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai. Dvaro teritorijoje  yra kur paganyti akis – medžių alėjos, nuostabus parkas išpuoštas skulptūromis, tvenkiniais ir juos jungiančiais lieptais, tilteliais bei įspūdinga jūra įvairiaspalvių tulpių...
                                                       


      Kupiškio socialinių paslaugų centro vadovė l. e. p. direktorė Daiva Kytrienė kartu su darbuotojais gegužės 9 d. lankėsi Biržų socialinių paslaugų centre, pabuvojo Biržų savarankiško gyvenimo namuose, pakalbino šių namų gyventojus, kurie tikrai džiaugiasi čia gyvendami. Tikimės ir netrukus atsidarantys Kupiškio savarankiško gyvenimo namai bus tokie pat naudingi mūsų rajono gyventojams.

     Motinos dienai atrėjant, gegužės 3 d., senelių namų gyventojus aplankė Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos mokytojai ir moksleiviai. Artėjančios šventės proga svečiai surengė koncertą. Centro l. e. p. direktorė D. Kytrienė taip pat pasveikino ir išsakė palinkėjimus šios gražios pavasario šventės proga.
     
                    

    Balandžio 20 d. stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai ir darbuotojai prisijungė prie kasmetinės visuotinės akcijos "Darom", kurios metu gyventojai kartu su darbuotojais grėbė lapus, tvarkė gėlynus, įkėlė inkilėlį.
             
     Šių metų balandžio 19 dieną vyko dailės terapijos užsiėmimai skirti asmenims turintiems psichikos ir proto sutrikimus. Užsiėmimus organizavo ir ruošė  Kupiškio socialinių paslaugų centras kartu su Rokiškio sveikatos biuru.Dailės terapijos užsiėmimus vedė lektorė Irena Bulotienė - eneagramos meistrė, geštalt psichologijos ir dailės praktikė. Užsiėmimai buvo skirti skatinti į žmogų pažiūrėti kaip į dinamišką, integruotą visumą. Dalyviai piešė 2 piešinius : save ir dovaną draugui.   
                      
   
     Balandžio 4 d. Jaunimo šokių grupė „Amazing“ ir jų vadovė Rima Paliulienė stacionarių socialinių paslaugų padalinyje surengė energingą pasirodymą.
          

     Šv. Velykos yra viena gražiausių švenčių, kurios metu džiaugiamės Kristaus prisikėlimo stebuklu, bundančiu pavasariu, vis ryškiau šviečiančia saulute ir vis ryškesnėmis spalvomis besidabinančiomis gėlėmis.

     Kupiškio socialinių paslaugų centro stacionarių socialinių paslaugų padalinio gyventojai belaukdami Šv. Velykų piešė, lipdė velykinius margučius. Taip pat kartu su Kupiškio socialdemokračių moterų klubu ir Mero pavaduotoju, socialdemokratu Aurimu Martinka komponavo velykines puokštes, kuriomis papuošė kambarius. Šiuo šventiniu laikotarpiu lankėsi Subačiaus rožinio bendruomenės narės. Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas V. Bloškis aukojo Šv. Mišias, savo maldomis teikė Centro gyventojams dvasinę ramybę.

                                   


     Kovo 21 d. Centro gyventojus ir darbuotojus aplankė policijos atstovė. Panevėžio AVPK Kupiškio RPK VS vyriausioji tyrėja Gintarė Šližytė supažindino su kriminogenine situacija mūsų gyvenamoje teritorijoje, su vyraujančiais viešosios tvarkos pažeidimais, vagysčių prevencija, smurtą artimoje aplinkoje. Gyventojams priminta kokios yra galimybės pranešti apie įvykius, kaip esant reikalui išsikviesti policijos pareigūnus.

          

     Kovo 8-ąją į Senelių namus atgūžėjo būrys Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos mokytytojų ir moksleivių. Dainomis, eilėmis, muzikos garsais  ir rankų darbo dovanėlėmis moksleiviai sveikino senolius Tarptautinės moters dienos ir artėjančios Lietuvos nepriklausomybės dienos proga.
     Centro  l. e. p. direktorė D. Kytrienė perdavė Kupiškio Kupos pradinės mokyklos auklėtinių sveikinimus - rankų darbo atvirutes su šventiniais palinkėjimais, moterims įteikė gėlių. Vėliau šventine nuotaika su svečiais dalinomės prie vaišių stalo. 
                                   


    Tu tokia visur esanti, kad galėtum būti erdve. Tu tokia gyva, kad galėtum judėjimu būti. Tu tokia šviesi, kad galėtum būt saule. Tu tokia dosni, kad galėtum būti žeme. Tu tokia stipri, kad galėtum būt vyru. Tu tokia silpna, kad galėtum kūdikiu būti. O tu esi viskas drauge: tu esi moteris. (poet. E. Matuzevičius) Šiandien švenčiama tarptautinė moters diena.

Kupiškio socialinių paslaugų centro darbuotojai vyrai niekada neužmiršta kolegių. Šiemet ne išimtis. Kovo 8-osios proga sulaukėme ne tik gražiausių sveikinimo žodžių, bet ir muzikinio sveikinimo. Tariame didelį AČIŪ vyrams! Tikimės, kad šiandien visos moterys mėgaujasi dėmesiu. 

     

     Š. m. vasario 21 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro Stacionarių socialinių paslaugų padalinyje gyventojams surengė labai nuotaikingą pasirodymą „Five like one“ ir styginių instrumentinis ansamblis. Gyventojams labai patiko svečių grojamos dainos, šypsojosi ir plojo viso pasirodymo metu, kvietė apsilankyti kuo dažniau. 

          

     2018 m. vasario 20 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro Stacionarių socialinių paslaugų padalinyje apsilankė Panevėžio Vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio vyskupijos Kurijos kancleris kunigas Saulius Černiauskas, Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio klebonas Vidmantas Bloškis. Svečiai bendravo su kiekvienu gyventoju, linkėjo sveikatos, stiprybės, teiravosi kaip jiems sekasi. Vyskupas Linas Vodopjanovas džiaugėsi, kad gyventojai įsikūrę naujame, jiems patogiai įrengtame pastate. 

          

     Kupiškio socialinių paslaugų centre senyvo amžiaus gyventojai jau seniai tapę didele šeima, kuri kartu mini ir švenčia įvairiomis progomis. Bendri tiek gimtadieniai, tiek Valstybinės šventės. Ne išimtis ir šis atkurtos Valstybės šimtmetis. 
       Kupiškio socialinių paslaugų centre po iškilmingos Tautinės giesmės toliau vykusiame atkurtos Lietuvos minėjime visus su šiuo gražu Valstybės jubiliejumi sveikino Kupiškio socialinių paslaugų centro l. e. p. direktorė Daiva Kytrienė perleidusi žodį savo pasakojimais pasidalinti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kupiškio skyriaus vadovei, Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narei Daliai Dyrienei, kuri ne tik virpino širdis savo pasakojimais, bet su savimi turėjo ir dar senelių išsaugotą Lietuvos vėliavą. Pasakojimus tęsė ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narė, globėja Liolė Anikevičienė. Savo prisiminimais ir mintimis pasidalino drąsesni gyventojai, daug prisiminimų papasakojo gyventojas Antanas Eringis.
      Su gimtadieniu Lietuvą sveikino ir Kupiškio socialinių paslaugų centro darbuotojai bei globėjai. Minėjimą vainikavo į dangų paleisti trispalviai dangaus žibintai nunešdami globėjų ir darbuotojų surašytus linkėjimus Lietuvai.


                                        

    2018 m. sausio 11 d. Kupiškio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis ir jų vaikais Šimonių seniūnijos teritorijoje Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinyje socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams organizavo ginklų parodą, kurią pristatė atvykę LK KASP Vyčio apygardos 5-oji rinktinės, Kupiškio 504 pėstininkų kuopos savanoriai. Renginio metu savanoriai ne tik pristatė ginklus, kuriais dabartiniu metu naudojasi Lietuvos kariuomenė, tačiau išsamiai vaikams papasakojo apie Lietuvos kariuomenės kario ir KASP savanorių tarnybą bei veikiančią karinę Šaulių organizaciją. Už bendradarbiavimą organizuojant renginį dėkojame Kupiškio kultūros centro Šimonių padaliniui.

 

Socialiniai darbuotojai Darius Koženiauskas
ir Jurgita Jasiūnienė

          

     Šiandien (2018-01-12) Kupiškio socialinių paslaugų centras kartu su visa Lietuva mini 27-tąsias Laisvės gynėjų dienos metines ir dieną pradeda tylos minute pagerbiant žuvusiuosius 1991 metais sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Atmintis gyva, nes liudija... Nes visi privalome siekti išsaugoti nors dalelę autentiškų prisiminimų...
          


  

Naujienos
Apie mus
Veikla
Paslaugos
Įvykiai
Parašykite mums
Kontaktai