Be kategorijos

Labdaros ir paramos fondo „Gėrio trupinėlio” organizuojama vasaros stovykla „Padovanok vaikui vasarą”, kuri vyko Karklėje birželio 28 – liepos 2 dienomis!

Svarstydami apie galimybę išleisti vaikus / paauglius į vasaros stovyklą, šeimos susiduria su vienu iš trukdžiu – finansų stygiumi. Nors ir žinome, kad stovyklos vaikams / paaugliams naudingos tuo, kad jos suteikia galimybę įgyti naujų įgūdžių, stiprinti turimus įgūdžius, ugdyti savo asmenybę, susirasti naujų draugų ir smagiai praleisti laiką saugioje ir palankioje aplinkoje, tačiau į tokias stovyklas išleisti vaikus išgali ne kiekvienas.
Norime pasidžiaugti, kad siekiant kurti saugią ir įtraukią aplinką, buvo organizuojamas Kupiškio socialinių paslaugų centro jautrių šeimų vaikų vykimas į labdaros ir paramos fondo "Gėrio trupinėlio" organizuojamą vasaros stovyklą "Padovanok vaikui vasarą", kuri vyko Karklėje birželio 28 – liepos 2 dienomis.
Stovykla skirta nepasiturinčių šeimų vaikams, siekiant mažinti vaikų atskirtį visuomenėje. Stovyklos metu vaikai turėjo progą ne tik pailsėti, bet susitikti, paklausyti ir užduoti rūpimus klausimus aktoriui ir dainininkui Vidui Bareikiui, dainininkui Remi Retro, stebėti renginių vedėju, aktoriaus, cirko artisto Viačeslavo - Slavkos pasirodymą. Siekiant stiprinti turimas žinias ir įgyti naujų žinių, vaikai dalyvavo Lietuvos Raudonojo kryžiaus pirmosios pagalbos kursuose, kuriuos vedė Raudonojo kryžiaus savanoriai, o įgytas žinias pasitikrino praktiškai atlikdami pagalbos suteikimo veiksmus. Stovyklos eigoje vaikai dalyvavo Go Crazy organizuotose generolų karinėse pratybose, dalyvavo žygyje į Olando kepurę. Paskutinę stovyklavimo dieną vaikai stovyklą uždarė su trenksmu - dalyvavo putų vakarėlyje, o vėliau diskotekoje po atviru dangumi su Dj Dmitrij.
Kad vaikams nestigtų veiklų, laisvu laiku, jie turėjo galimybę užsiimi kita veikla: dalyvavo tinklinio, krepšinio varžybose, piešė su smėliu, leido laiką prie jūros, pramogavo ant batuto. Per visą stovyklos laikotarpį vyko konkursas kuri vaikų grupė surinks daugiau akmenų. Kupiškio šeimų vaikai laimėjo antrą vietą ir gavo dovaną krepšinio tinklą. Tinklas balsavimo būdu atiteko Matui.
Stovyklos metu vaikams buvo teiktos socialinės paslaugos (vaikų palydėjimas, socialinių įgūdžių ugdymas, pasirūpinimo tinkama švara ir higiena įgūdžio ugdymas, darbinių įgūdžių ugdymas, bendravimo įgūdžių ugdymas, individualūs ir grupiniai pokalbiai, motyvaciniai pokalbiai, įtrauka į stovykloje vykdomas veiklas, informavimas ir konsultavimas rūpimais klausimais, švietėjiška veikla, prevenciniai pokalbiai, finansinio raštingumo ugdymas, palydėjimas, priežiūra ir kt.).
Vykimą į stovyklą, vaikų priežiūrą stovyklos metu ir socialinių paslaugų teikimą stovyklos metu organizavo Kupiškio socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkės Inga Ragauskaitė ir Regina Jagminė.
Ačiū ne pelno siekiančiam paramos ir labdaros fondui „Gėrio trupinėlis“ už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą, už suteiktas smagias emocijas ir nepamirštamus potyrius vaikams ir paaugliams.