Svarbu

atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, dalinamės informacija, kuri tikimės, kad pravers tiek Jums, tiek Jūsų artimiesiems.

Lietuvoje prasidėjus karantinui dėl koronaviruso situacija gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys.

2020-03-16 Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad pranešėjai skambina asmuo, kalbantis rusiškai, apie pinigus, koronavirusą. Šiuo atveju pranešėjas asmeninių duomenų apie save telefonu nepateikė, nenukentėjo įtarė, kad tai gali būti sukčiai. Tačiau tokių įvykių gali padaugėti, todėl policija įspėja, kad labai svarbu yra neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.

Atkreipiame dėmesį, kad tarnybų atstovai ar pareigūnai turi turėti atpažįstamą uniformą ir tarnybinius pažymėjimus.

Galite sulaukti ir sukčių skambučių su įvairiais siūlymais. Svarbiausia neatskleisti savo asmens duomenų ir elektroninės bankininkystės kodų, neatiduoti jokiems asmenims namuose turimų pinigų.

Išlikite budrūs, nepasiduokite panikai, o kilus įtarimams – nedelsiant skambinkite 112.

Atsižvelgiant į situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad:

– gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Policijos komisariatuose įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus;

– licencijavimo paslaugos elektroninėje erdvėje bus teikiamos įprasta tvarka. Asmenys, nesinaudojantys elektroninėmis paslaugomis, nebus aptarnaujami. Ginklų atšaudymai nebus vykdomi. Asmenys informuojami, kad atsakomybė už laiku nepratęstus leidimus ginklams laikyti nebus taikoma;

– gyventojai raginami pateikti pranešimus policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą ePolicija, kreiptis dėl konsultacijos el. Paštu info@policija.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ Lietuvos policijos paskyroje;

– policija ir toliau skirs ypatingą dėmesį bei užtikrins, kad į A ir B (pavojingiausius ir grėsmę visuomenės saugumui bei asmens gyvybei ir sveikatai keliančius) kategorijos įvykius būtų reaguojama įprasta tvarka.

Policija yra pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą. Policijos įstaigos yra aprūpintos būtinomis priemonėmis, pareigūnai priemones vykdys laikantis rekomenduojamų apsaugos ir asmeninės higienos reikalavimų. Policijoje sukurta sistema dėl nuolatinio situacijos stebėjimo, galimų grėsmių vertinimo ir reagavimo, galimų darbo organizavimo pakeitimų bei būtinų priemonių policijos pareigūnams poreikio vertinimo.

Karantino metu pastebėjus pažeidimus, apie juos pranešti galite telefonu 112, taip pat pranešimus, skundus ir prašymus galima registruoti naudojantis www.epolicija.lt elektroninių paslaugų sistema.

Policijos pareigūnų konsultacijos kitais klausimais teikiamos: el. paštu info@policija.lt, nemokamas telefono numeris 8 700 60000, taip pat žinutėmis facebook paskyroje ,,Lietuvos policija’’.

Su koronavirusu ir sveikata susijusiais klausimais skambinkite nemokamu nr. 1808.

Saugokime vieni kitus.

Gražios dienos.