Naujienos

Globodamas vaiką, globoji ateitį

Praėjusį sekmadienį Adomynės dvaro sodyboje nuotaiką skaidrino ne tik nuostabus gamtovaizdis, skaisti saulė ir vasariškas oras, bet ir gausus būrys būsimųjų globėjų, kurie tą dieną rinkosi į paskutinį GIMK (globėjų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) užsiėmimą, programos užbaigimą. Paminėti pagrindinės ir specializuotos GIMK programos mokymų pabaigos ir atsiimti tai liudijančių pažymėjimų atvyko 13 asmenų (8 šeimos). Džiaugiamės, kad mokymų dalyviai buvo puikiai nusiteikę sudalyvavo Adomynės dvaro edukacinėje programoje, kurią vedė dvaro ponia Virginija Pakalniškienė, pasivaišino tradiciniais dvaro pietumis, ieškojo lobio parko alėjose bei noriai dalijosi įspūdžiais apie besibaigiančius GIMK mokymus. Dalyvių teigimu mokymai buvo labai naudingi, o trys kiekvieno susitikimo valandos prabėgdavo nepastebimai.

Mokymus vedusios GIMK atestuotos socialinės darbuotojos Aušra Mykolaitienė ir Asta Sriubiškė mano, kad visuomenės požiūris į globą bei įvaikinimą keičiasi į gerąją pusę, džiugu, kad dalyviai yra patenkinti gautomis žiniomis ir, nors buvo pasidalinta galimais nepagražintos realybės scenarijais, visgi būsimųjų globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų pasiryžimas suteikti meilę ir rūpestį vaikams stipresnis nei galimi išbandymai.

10 savaičių vykusiuose mokymuose dalyviai nardė po be tėvų globos likusių vaikų pasaulį, gilinosi į jų problemas, patirtas netektis, aiškinosi, kaip patirti išgyvenimai įtakoja vaikų elgesį ir požiūrį į jiems norinčius padėti žmones. Dalyvių teigimu mokymai buvo labai naudingi, o trys kiekvieno susitikimo valandos prabėgdavo nepastebimai.

Džiaugiamės tokia gausia nuoširdžių žmonių grupe ir sveikiname įžengus į naują gyvenimo etapą, kuriame turės galimybę padaryti nepaprastą darbą – padėti vaikui užaugti saugioje ir mylinčioje aplinkoje.

                      Jeigu ir Jūs apie taip galvojate, bet nedrįstate, norite, tačiau dvejojate, kviečiame į naują GIMK programos mokymų grupę pasitikrinti savo galimybes ir išsklaidyti visas abejones.  Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Kupiškio socialinių paslaugų centro Globos centrą, adresu Krantinės g. 28, Kupiškis, tel. 8 686 93280, 8 459 46971