Naujienos

Globos savaitė skirta padėkoti globėjams ir įtėviams

Visoje Lietuvoje birželio 29 – liepos 5 dienomis vyko renginiai Globėjų dienai paminėti. Šią dieną Seimas į atmintinų dienų sąrašą įtraukė 2017 metais.

Ta proga Globėjų savaitė surengta ir Kupiškio mieste. Jos renginiai buvo skirti ne tik globėjams (rūpintojams) ir įtėviams pagerbti, bet ir supažindinti Kupiškio bendruomenę ir atkreipti dėmesį į vaikų globą bei paskatinti žmones tapti globėjais.

Globos savaitės renginiuose daug dėmesio buvo skirta supažindinti visuomenei su globėjais, jų veikla, šios veiklos prasmingumu ir problemomis, Globos centras žmones kvietė diskutuoti, dalinosi aktualia informacija, didino visuomenės sąmoningumą ir brandumą, motyvavo kilniems ir svarbiems sprendimams – užauginti žmogų, atverti žmonių širdis ir savo namų duris vaikams, likusiems be tėvų globos.

Šuo metu Kupiškio rajone yra maždaug 25 globėjų šeimos, kurios globoja vaikus, likusius be tėvų globos. Vieni iš jų yra nuolatiniai globėjai, kiti laikinieji. Tas skaičius nuolat svyruoja, nes visuomenėje keičiasi požiūris į globą ir vis daugiau šeimų priima vaikus į savo šeimą. Kai šeimoje vaikui tampa nesaugu, skubiu atveju Kupiškio rajono vaikus nuo gimimo iki pilnametystės bet kuriuo paros metu gali priimti trys parengtos budinčių globotojų šeimos.

Globos savaitės renginiai prasidėjo paskaitomis globėjams ir globotiniams. Globėjai per savitarpio pagalbos užsiėmimą kartu su psichologe aptarė temą „Kartų skirtumai“, globojamų vaikų grupė dalyvavo susitikime-paskaitoje „Susipažinkime ir draugaukime“.

Visą savaitę Globos centras skyrė susitikimams su Subačiaus, Juodpėnų, Kupiškio bendruomenėmis, lankėsi Antašavoje, Salamiestyje, bendradarbiavo su kolegomis iš Biržų, Rokiškio Globos centrų, pristatė savo veiklą viešosiose Kupiškio erdvėse. Susitikimuose žmonės domėjosi, kaip tapti globėjais, kalbėjosi ne vien apie pinigus, bet ir prasmingumą, pašaukimą, valstybinio mąstymo nepakankamumą vykdė aktualias diskusijas apie budinčio ir nuolatinio globotojo statusą, ieškojo realių sprendimų Kupiškio rajono savivaldybėje ir valstybėje.

Penktadienį globėjai, globotiniai ir šventės svečiai rinkosi prie Kupiškio socialinių paslaugų centro ir kartu žygiavo į Kupos slėnio parką, kuriame pasodino globėjų medelį (magnoliją). Šia proga sulaukta Kupiškio rajono savivaldybės mero Dainiaus Bardausko, administracijos direktoriaus Kęstučio Jakšto, administracijos direktoriaus pavaduotojos Ingridos Bernatavičienės, Panevėžio Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Žanetos Ginaitės bei specialisčių Violetos Motiejūnienės ir Nijolės Urbonavičienės, Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namų darbuotojų ir auklėtinių. Kupiškio centrinėje aikštėje surengtas šventinis padėkos koncertas, skirtas globėjams ir visai Kupiškio visuomenei „Ačiū, kad esi“. Koncerto metu savo patirtimi augant globėjų šeimoje pasidalino Kupiškio rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius Julius Panka, susirinkusius sveikino Kupiškio rajono policijos bendruomenės pareigūnė Ineta Baronaitė. Vaikus linksmino pramogų ir edukacijos erdvės „Švęski taip“ komandos merginos, vadovaujamos Indros Balčiūnienės, policijos bičiulis šuniukas Amsis. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės kvietė vaikus piešti, su gyventojais dalinosi aktualia ir naudinga informacija.

Šeštadienį globėjams ir visiems, kurie prisideda gelbstint vaikus ir dirba šį sunkų, tačiau be galo reikalingą darbą, išsiųsti padėkos laiškai.

Liepos 5 dieną Juodpėnuose vykusio renginio „Po liepa“ metu prie Globos centro veiklos viešinimo prisijungė ir LR Seimo narys Raimundas Martinėlis, nuoširdžiausius sveikinimus globėjams išsakė Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Jonušonienė, politikas ir visuomenės veikėjas Valdemaras Valkiūnas.

Minint Globėjų dieną, Kupiškio Globos centras kartu su Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčia šiemet pirmąjį liepos sekmadienį kvietė visus vaikų globėjus ir įtėvius paminėti maldoje bei padėkoti jiems už tai, kad jie išgirdo svajones pametusius vaikus, apgobė juos meile, šiluma, dėmesiu ir ryžosi išmokyti juos iš naujo patikėti gyvenimo stebuklu.

Visi žinome, kad vaiko gyvenime svarbiausią vaidmenį atlieka mama ir tėtis. Deja, kartais jie negali suteikti palankių sąlygų augti, pasirūpinti poreikiais ir užtikrinti saugumo. Tokių vaikų likimai skiriasi. Vieni patenka į globos namus, kiti – pas globėjus. Šių žmonių dėka daugybė vaikų gali vėl suprasti, ką reiškia gyventi šeimoje, jausti meilę, rūpestį, saugumą. 

Kupiškio socialinių paslaugų centro Globos centras kviečia visus, neabejingus vaikų likimams žmones pasidalyti savo namų šiluma ir tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais vaikams, netekusiems tėvų globos. Jūsų apsisprendimas tapti budinčiais globotojais, globėjais (rūpintojais) ar įtėviais – didžiausia dovana vaikams!

Kupiškio Globos centras nuoširdžiai dėkoja Kupiškio rajono merui, Kupiškio rajono savivaldybės administracijai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kupiškio rajono savivaldybėje specialistėms,  Kupiškio kultūros centro direktorei ir darbuotojams, Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėms ir savanoriams, pramogų ir edukacijų erdvei „Švęski Taip“, Kupiškėnų mintims, VŠĮ Kupiškio televizijos ir informacijos centrui ir visiems, prisidėjusiems prie Globėjų savaitės minėjimo.