Psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaita tėvams

Psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaita tėvams

2019 m. gruodžio 9 d.   Kupiškio socialinių paslaugų centras, vykdydamas papildančių priemonių programą pagal projektą „Parama maisto produktais ir higienos prekėmis“ Nr. EPSF-2018-V-06-01,  Kupiškio kultūros centro vitražų salėje organizavo  psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaitą   „Auklėjimo mitai, klaidos ir alternatyvos“.  Psichologo paskaita  buvo skirta sunkiai besiverčiantiems neįgaliesiems Kupiškio rajono gyventojams bei jų šeimų nariams. Paskaitoje dalyvavo Kupiškio miesto gyventojai.  Kupiškio socialinių paslaugų centro atsakingi darbuotojai  šeimoms iš atokesnių rajono seniūnijų organizavo pavėžėjimo paslaugą.

Paskaitos metu psichologas V. Arvasevičius papasakojo tėvams apie vaikų jausmus kiekviename amžiaus tarpsnyje, pabrėždamas, kad 14-15 metų paauglių amžiaus tarpsnis yra pats  sudėtingiausias. Psichologas aiškino tėvams, kokie bendravimo būdai su vaikais yra patys tinkamiausi atskirame vaiko amžiaus periode, kad vaikas pasitikėtų ir pilnavertiškai bendrautų su tėvais, tačiau akcentavo, kad kiekvienas vaikas reaguoja į kritiką, kurios reikėtų vengti.  V. Arvasevičius dalinosi žiniomis teigdamas, kad kiekvienas vaikas kopijuoja tėvus, todėl vaikai turi būti mokomi ne tik gerbti suaugusiuosius, bet ir sekti tinkamu jų pavyzdžiu, kuris jiems tampa pirmuoju gyvenimo ir bendravimo modeliu, formuojančiu jų elgseną ateityje. Pvz., berniukas stebi, kaip jo tėtį priima mama. Jeigu mato pagarbą, pasitikėjimą, susižavėjimą ir meilę – jie norės kopijuoti tėtį ir sekti jo pavyzdžiu. Matydami mamą, berniukai susidaro moters portretą, o mergaitės stebi, kaip tėtis elgiasi su savo žmona. Jeigu jis ją gerbia, saugo bei demonstruoja meilę – mergaitė norės sekti mamos pavyzdžiu, įsiklausys, ką ji sako, norės gauti tą patį. Stebėdamos tėtį, mergaitės susiformuoja nuomonę apie vyrus.

Paskaitos metu psichologas atsakinėjo į dalyvaujančių klausimus, teikdamas rekomendacijas, kaip tėvams elgtis su vaikais atitinkamoje situacijoje, iškilus problemai.

Kupiškio socialinių paslaugų centro atsakingi darbuotojai tikisi, kad  psichologo V. Arvasevičiaus paskaitos metu gautos žinios tėvams padės tinkamai auklėti ir ugdyti savo atžalas.